NEMČINOVník – postrehy a zápisky z bežného života alebo poďme na nemčinu trochu inak 😉

V mojom živote zažívam mnoho situácií, postrehov, ktoré ma často udivujú, buď v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle.

Mám potrebu o nich písať, pretože často práve z takýchto situácií vyplývajú neskutočné životné poučenia, múdrosti, pravdy alebo životné perly, ak chcete. Je škoda, keď ich človek zažije na vlastnej koži, poučí sa z nich (alebo i nie) a ide si životom ďalej. Nechá si ich jednoducho pre seba.

Veď čo, každý si nesieme nejaký ten kríž, nie?

Ja to však vnímam trochu inak…

Chcem o mojich pozitívnych i negatívnych zážitkoch, skúsenostiach písať a tak možno práve týmto „mojim výlevom“ niekomu pomôcť, inšpirovať ho, prípadne ho motivovať, navigovať…nech si každý z príbehu zoberie to svoje…čo práve potrebuje…

Píšem pre Vás od srdca, zápisky z môjho života!

Píšem pre Vás v nemčine s vybranou slovnou zásobou, prekladom do slovenčiny a nahrávkou rodeného hovorcu.

Ako s NEMČINOVníkom pracovať?

Prečítajte si najskôr text v nemčine a skúste porozumieť.  Vypočujte si nahrávku textu rodeného hovorcu. Pozrite si doporučenú slovnú zásobu a vypočujte si nahrávku výslovnosti slovíčok. Pokiaľ sa chcete uistiť v preklade textu, prečítajte si slovenskú verziu textu. Opätovne sa vráťte k nemeckému textu a nahrávke. Takto si mnohé lepšie zapamätáte. ;-)

Prajem Vám príjemné čítanie i počúvanie😊

Pozývam Vás k prvej stránke môjho zápisníka – NEMČINOVníka, ktorý nájdete na mojom blogu tu:

PREČÍTAŤ si prvý príspevok z NEMČINOVníka>>>

Krásny deň praje
Andrea z Nemčinova


PS 1:

Budem rada za akúkoľvek spätnú väzbu. Napíšte mi na nemcinovo@nemcinovo.sk, čo by ste vylepšili, zlepšili, inak urobili…Čo Vám chýba v Nemčinove? Čo by ste radi prijali? Akákoľvek spätná väzba posúva Nemčinovo vpred.
Ďakujem, že tvoríte Nemčinovo spolu so mnou 😉.

PS 2:

1. Ak sa Vám páči táto stránka, pripojte sa i Vy do našej rodiny nemčinárov na Facebooku Nemčinovo.
2. Pracujete ako opatrovateľ/ka v zahraničí? Pridajte sa k nám do uzatvorenej skupiny na Facebooku Nemčinovo pre opatrovateľky.
3. Už máte stiahnutý môj eBook zdarma? Ak nie, stačí kliknúť na obrázok.:-)

Andrea Schulte
"Som lektorkou, blogerkou, autorkou projektu a e-knižiek NEMČINOVO. Nemčina je môj život. Môj život je nemčina. Už niekoľko rokov zapaľujem lásku k tomuto jazyku a ukazujem ľuďom, AKO sa naučiť nemčinu s výsledkami a úsmevom na tvári." Moje e-knižky nájdete tu >> Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre