Prečítajte si ďalšie referencie

Andy Nemčinovka je skvělá! Kéž bych ji měla k dispozici před pár lety, když jsem začala hrát v Rakousku a byla tam jediná Češka! Horko těžko jsem lovila v paměti nějaké znalosti němčiny z gymplu. Hledala jsem i na internetu, ve svých starých sešitech… Jenže nikde nebyly pohromadě fráze, které by mi pomohly „se rozkecat“, a tak to zpočátku v komunikaci s holkama v týmu i dalšími lidmi v klubu, v restauraci, na benzince… trochu drhlo. Dnes mám v rukou pomocníka, který mi pomůže uvolněně reagovat. V pohodě, bez stresu a s jistotou, že jsou to věty, které se v moderní němčině opravdu používají. Jsou tu i konkrétní příklady situací, kde člověk takovou větu využije. Ebooky mám v mobilu pořád s sebou, takže si fráze můžu kdykoli opakovat a procvičovat. Skvělou pomůckou jsou i nahrávky namluvené rodilým mluvčím. Co si budeme povídat, rychle vymyslet větu a zároveň ji říct tak, aby domorodec rozuměl, je občas oříšek.:) Takže jsou stažené v mobilu a procvičujeme spolu, třeba právě i dlouhou cestou do Rakouska. Konečně povím německy mluvícím přátelům, jak se cítím, co si myslím… A beze studu rozvinu nezávazný hovor i v Alpách na lanovce.:))) I když v Rakousku díky konci hráčské kariéry nejsem už tak často, ráda se tam vracím. Věřím, že důležité věty teď už nezapomenu, Nemčinovka se bude hodit pořád!

Barbara Večeřováwww.fotbalistka.cz

Žijeme v rýchlej, priam „instantnej“ dobe. James Dobson to vyjadril naozaj trefne: „Boli časy, keď človeka vôbec nevyviedlo z miery, keď mu ušiel dostavník; za mesiac pôjde ďalší. A teraz nás doháňa do zúfalstva, keď sa nevojdeme hneď do najbližšieho dielca otáčacích dverí....“ Rýchla doba nás núti rýchlo reagovať a rýchlo vyhľadávať informácie. A ako bytosti, ktoré majú i svoju citovú stránku, potrebujeme tiež vyjadrovať svoje emócie. Táto knižka rieši všetky tieto problémy: prináša Vám zoznam užitočných fráz pekne „na tanieri“ (nemusíte ich pracne hľadať v rôznych učebniciach) – a navyše sú doplnené nahrávkami od rodeného Nemca, čo je na nezaplatenie. Lebo jedna vec je naučiť sa slovíčka a druhá vec naučiť sa ich správne vyslovovať a pochytiť echtovný nemecký prízvuk, aj bez vycestovania do nemecky hovoriacej krajiny. A spolu s e-bookom dostanete aj dva bonusy: pomocou nich pohotovo vyjadríte svoj názor a zvládnete aj debatu o tom, ako sa máte Vy, prípadne Váš partner v rozhovore. Knižka Vám pomôže v práci, na dovolenke, a ak poznáte niekoho, kto v zahraničí pracuje, je to vynikajúci darček.

Marta Dubovskáwww.deen.sk

„Veľmi príjemná a užitočná pomôcka pre takých ako aj ja, ktorí majú potrebu okrem správneho prekladu vedieť použiť aj zaužívané frázy. Podľa toho totiž vidno, že sa v nemčine vyznajú a orientujú. To je zas dobré na vzbudenie pocitu, že viete o čom hovoríte. Kto je Slovák resp. nie je Nemec a pracovne komunikuje s rodenými Nemcami, určite vie, o čom hovorím. Osobne odporúčam! Keď som si len tak narýchlo prepočítal, koľko času výuky a koľko cenných a praktických informácií mi tento ebook poskytuje, tak mi vyšlo, že 30tich euro rozhodne hodný je.“

Ján Polák